Zdjêcia

Photographer's Note

Kerala'nın Backwaters denilen "arka sularında" yaşam, göl ile çok geniş çeltik tarlalarını ayıran bir kaç metre enindeki dar toprak şeritler üzerinde kurulmuş evlerde geçiyor. Gölün bulanık sularında balık avlıyor, diş fırçalıyor, elbiselerini yıkayıp, sabah duşlarını alıyorlar. Ve turistler de aval aval geçerken önlerinden deklanşöre basıyorlar, onlar da evlerinin banyosunda yakalanmış olmaktan dolayı en ufak bir sıkkınlık göstermeden size gülümseyip, el sallıyorlar. Gezinin bu kısmı en sıkıldığımız günü oldu.

Bu botlar ise eski pirinç mavnalarından otele dönüştürülmüş özel tekneler. Bir nevi Mavi yolculuğun Hindistan yorumu gibi.

-----
Rice barges have long been turned into luxurious boats that cruise on the backwaters of Kerala. Life goes on narrow strips of land that separate vast rice paddies from the lake. You see people doing daily chores in the lake; washing up, brushing their teeth, taking a bath and all the while waving and smiling at you oblivious to the fact that they are caught on the act in the bathroom of their houses. ;-)))
----------

Nobody oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 1671
Points: 14
Discussions
Additional Photos by Petek Dalyan (scyntilla) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 136 W: 21 N: 226] (1844)
View More Pictures
explore TREKEARTH