Zdjêcia

Photographer's Note

Once upon a time, it is heard that a little girl in a country talks to God. The king of the country wants to check even if she really does. He invites the girl and tells her to ask God the reason of his last apologise. Then he waits impatiently.

Eventually the girl comes again. King asks : 'Did you ask God which fault of me he has lastly forgiven ?'
The girl says 'yes'. King: 'Tell me what it is'. The girl answers calmly: 'Your God told 'I've forgotten'.

Afterwards king becomes sure of the fact that the girl was in real talking to God.
-----------------------------------------------
Bir ülkede bir kız çocuğunun yaratıcıyla konuştuğu haberi yayılır. Ülkenin kralı, kız çocuğunu yalan konuşup konuşmadığı konusunda sınamak ister. Kıza, yaratıcıyla görüştüğünde, en son hangi hatasından dolayı rabbinden özür dilediğini sormasını söyler. Kral, bir sonraki görüşmeyi iple çeker.

Sonunda, 'yaratıcıya en son hangi hatamı bağışladığını sordun mu?' der. 'Evet', der kız çocuğu. 'Neymiş?' diye sorar kral heyecanla. Kız çocuğu sakince cevap verir : 'Rabbin, 'unuttum' dedi'. Böylece kızın yaratıcıyla sahiden konuştuğuna emin olur kral. O'na yakışan budur.

Öyle bağışlar ki, bağışladığı hatayı kulunun yüzüne vurmaz.Öyle affeder ki, zoraki affeden kullar gibi her fırsatta affettiğine kusurunu hatırlatmaz. Elbette ki unutmaz Rabbin, ama hepten unutmuş gibi, sanki sen hiç hata etmemişsin gibi bağışlar. İşlediğin hatayı sana da unutturur, mahçup olmanı istemez.

Herkese mutlu bayramlar...

bostankorkulugu, yedirenk, hay_kes oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 1177
Points: 26
Discussions
Additional Photos by Figen Yazan (figenya) Gold Star Critiquer/Gold Note Writer [C: 156 W: 0 N: 173] (2852)
View More Pictures
explore TREKEARTH