Zdjêcia

Photographer's Note

Branson is a city famous for its numerous entertainment theaters in Taney County in the U.S. state of Missouri. Branson is in the Ozark Mountains. The town was named after Reuben Branson, postmaster and operator of a general store in the area in the 1880s.

Grand Country is a family resort in Branson. It is on "The Strip", Highway 76 along which most of Branson's attractions are located. It is a total vacation experience where guests can enjoy three live shows daily, 36-hole indoor mini-golf, a family amusement center with arcade games, bumper cars and black light mini-golf. According to their website, White River Black Light Mini-Golf Course in 3D will take guests through the sights and sounds of the old river towns where they experience riverboats, fishing, and kids painting fences. State of the art computer generated special effects and animations make this a “You have to see it to believe it.”

I will upload to the workshop a photo of the entrance to this indoor mini golf course showing the black-light decorations in context.


Delik No. 18

Branson ABD'nin Missouri eyaletinde Taney İlçesi’nde çok sayıda eğlence tiyatrolarıyla ünlü bir şehirdir. Branson Ozark Dağları’nda bulunmaktadır. Kasaba ismini Reuben Branson, 1880'lerde bölgede bir posta müdürü ve genel bir mağaza operatöründen almıştır.

Grand Country (Büyük Taşra) Branson’da bir aile beldesidir. Bu "The Strip’te," yol boyunca Branson’un çok sayıda turistik atraksiyonlarının yer aldığı Anayol 76 üzerindedir. Burası misafirlerin günde üç canlı gösteriyi izleyebilecekleri, 36 delikli kapalı mini golf, arcade oyunları, çarpışan arabalar ve siyah ışık mini golf ile toplam tatil deneyimli bir aile eğlence merkezidir. Kendi web sitesine göre, 3B Beyaz Nehir Siyah Işık Mini Golf Sahası konukları nehir gemileri, balıkçılık ve çocukların çitleri boyamasını izleyecekleri, eski nehir kentlerinin sesleri ve kokuları arasından geçirir. Son teknoloji ürünü bilgisayarla oluşturulan özel efektler ve animasyonlar bunu bir "Buna inanmak için görmen gerekiyor" yapar.

Ben siyah - ışık dekorasyonları bağlamda gösteren bu kapalı mini golf sahası girişinin bir fotoğrafını atölyeye yükleyeceğim.

Kugart, Miguel82, ourania, COSTANTINO, ikeharel oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 1298
Points: 22
Discussions
  • None
Additional Photos by Murat Tanyel (mcmtanyel) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 6602 W: 290 N: 14156] (52965)
View More Pictures
explore TREKEARTH