Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great capthaddock 2006-04-28 10:45

Hello Erdogan - orijinal fotoyu görmedim ama bu gayet basarili olmus, sadece belki teknelerin yansimalari tam olarak alinsaydi, buralari kis aylarinda ziyaret etmek için bir bahane daha iste. Fethiye yakininda buzul (glacier) oldugunu sanmiyorum, olmasi için yaz kis kar örtüsü gerekir, Turkiyede Agri dagi disinda buzul yok zannedersem.

Old 04-29-2006, 12:51 AM
erdo's Avatar
erdo erdo is offline
TE Newbie

Default To capthaddock: glacier

sevgili Tan,
mesleğin dolayısıyla olmalı terminolojiyi doğru kullanmam gerekiyor.Buzul hakkında söylediğin doğrudur. Ama lokal olarak dağların tepesinde kalan kar harici sert buzcuklarada buzul deyiveriyoruz işte. Bu çal dağında hiç olmaz aslında, fakat paragliding ile meşhur olan babadağ ın kuzey kesimi ise buz tutar kısa bir süre (yani donmuş sert kar) Kışın vaktim rahattır, seve seve ziyaretine yardımcı olabilirim. Photoshopun nelere kadir olduğunu sakis sayesinde farkettiğim evimin önündeki manzaraydı bu. Sıcak sıcak çekip hemen yükleyivermiştim. Ufuk çizgisi felaket eğriydi, farketmemiştim bile. Bir kaç versyonu var yükleyeceğim sonra. RP yapıp sistemi bilmediğim için sildiydim.
sevgiler ,
erdogan
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules