Zdjêcia

Photographer's Note

Portekiz'in güneydoğusunda, Guadiana Nehri kenarında kurulan Mertola kenti ülkede Endülüs-Arap etkisinin en faza görüldüğü yerlerden biridir.

Sağ alt köşede görülen yapı Endülüs Müslümanları tarafından 12 ve 13. yüzyıllar arasında cami olarak inşâ edilmiş, şehrin yeniden hıristiyanlar tarafından alnmasından sonra temelleri ve bazı orjinal bölümleri muhafaza edilerek kiliseye çevrilmiştir.

Guadiana Nehri ise İspanya'dan doğmakta, daha sonra Portekiz topraklarına girerek güneye doğru yoluna devam etmekte, en son Portekiz (Algarve)-İspanya (Endülüs) arasında sınır çizerek Cadiz Körfezine dökülmektedir.


----------------


The general view of Mértola and the Guadiana River. Remnants of Moorish period are still visible in Mertola. The structure at bottom-right was built as a mosque between 12.-13.centuries and after the Christian reconquest it was converted into church by maintaining some of its original structure.

agulberk oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 2247
Points: 22
Discussions
Additional Photos by Tolga Bermek (tober) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 862 W: 18 N: 683] (8797)
View More Pictures
explore TREKEARTH