Zdjêcia

Photographer's Note

Ak Liman ve Hamsilos Koyu

Sinop’tan çıkıp, dış limanın yanından geçip, havalimanına doğru yol alıyoruz. Bölgenin, belki de karadenizin en güzel koyları olan Ak Liman ve Hamsilos koyu burada.

Gerek Akliman gerek Hamsilos fiyordu küçük tekneler için çok korunaklı limanlar.

Önce Akliman’a giriliyor, ardından da Hamsilos koyuna çıkılıyor. Bu iki koya, Sinap’tan tekne ile de ulaşılabilir. Belki öyle yapılsa, bütün günü alan çok keyifli bir tekne turu yapılmış olur. Tıpkı, Akdeniz ve Ege’deki günübirlik tekne turlarında olduğu gibi. Üstelik, kalabalık ve gürültüden uzak.

Ak liman ve Hamsilos koyları, mesire yeri olarak da düzenlenmiş. Piknik yapılabilecek masalar var etrafta. Ama yiyecek ve içecek satılan yerler olmadığı için hazırlıklı gelmek gerek.

Sinop'ta tüm plajlara ve koylara kimsenin sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olarak gidip kalabilir, çadır kurup geceleyebilirsiniz. Ancak gördüğümüz yerlerde herhangi bir tesis yani otel, lokanta, tuvalet yok. Bunların hepsi şehir içinde. İnsanlar genellikle buralara günü birlik gidip geliyor.

http://www.sinope.gen.tr/sinop/sinop-yazdir-25.html

umutlu101 oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 2713
Points: 8
Discussions
  • None
Additional Photos by aziz baykus (baxteraziz) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 170 W: 54 N: 231] (2177)
View More Pictures
explore TREKEARTH