Zdjêcia

Photographer's Note

Malesef bu at arabasi için yıllar çabuk geçmiş ve yollar onun için sadece durduğu yerden ibaret.Aynı kaderi paylaşan çömleklerle birlikte Çavuşin Kilisesi'nin tam önünde ebediyete park etmişler.Farklı bir açıdan görüntüsünü workshopa ekledim.
HERKESE ŞİMDİDEN İYİ SENELER,MUTLU YILLAR...

Çavuşin
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Çavuşin, Kapadokya bölgesinin en eski yerlesim yerlerinden biri olan, Göreme-Avanos yolu üzerinde, Göreme'ye 2 km uzaklıkta bir yerleşimdir.

Çavusin'deki Vaftizci Yahya adina yapilan kilise bölgeye hakim bir yerdedir. Muhtemelen V. yüzyilda yapilmis -boyanmis- oldugundan bölgenin en eski kilisesidir. Kapadokya'da pek görülmeyen genis avlusu son yillarda kayalarin kopmasi sonucu yikilmistir.

Eski Çavusin vadisindeki harabeler, hiristiyan dervislerinin ve topluluklarinin yasadigi yerlerdi. Çavusin'in hemen yanindaki Güllüdere'de bes kilise bulunmaktadir. Vadinin yakinindaki Haçli Kilise ayni zamanda müslüman Araplarin akinlarina karsi savunma amaçli olarak da kullanilmistir.

gunergok, hay_kes, bulent78, bostankorkulugu, enderartur, Paophi, merdem78 oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 2969
Points: 24
Discussions
  • None
Additional Photos by aziz baykus (baxteraziz) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 170 W: 54 N: 231] (2177)
View More Pictures
explore TREKEARTH