Zdjêcia

Photographer's Note

18 dik fotograftan 180° ye varan bir panorama.
gidip görmeye deger bir yer....

büyük halini Görmek istiyorsan/iz tikla yeter

efi nin degerli notunu buraya ekleyeyim.....
baska bir fotografta daha detayli bri açiklama bulurum. zaten eski bir panoramada öylesi bir yazi vardi....onu eklerim belki.

*mrhb ömer;
emeğine sağlık zoru çok güzel başarmışsın.merak ettim hikayesini bakanlığın sayfasından okudum çok hüzünlü."Pers ordusu, başında komutanları olduğu halde Xanthos Ovası'na indiği zaman, Xanthoslular bitmez tükenmez kuvvetlere karşı az sayı ile dövüştüler, yiğitlikte nam saldılar, ama yenildiler, kentlerine geri atıldılar, kadınları, çcukları, hazineleri ve köleleri kaleye doldurdular. Alttan, yandan ateşe verdiler. Öyle ki yangın kaleyi yerle bir etti. Bundan sonra birbirlerine korkunç yeminlerle bağlanarak düşmana saldırdılar ve Xanthos'ta oturanların tümü de savaşarak öldüler."

Heredot M.Ö. 545 yılında Lykialıların Pers komutanı Harpagos'a karşı savaşını böyle anlatmaktadır. Bu ateşten yalnızca o sırada başka yerlerde bulunan Xanthoslular kurtulabilmişler, daha sonra şehirlerine gelerek şehri yeni baştan kurmuşlardır. ekle istersen..
türk turizmine katkıların için seni gönülden kutluyorum..selamlar sevgiler..*

Nobody oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 2409
Points: 16
Discussions
Additional Photos by Ates Omer (umutlu101) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 774 W: 149 N: 746] (13629)
View More Pictures
explore TREKEARTH