Zdjêcia

Photographer's Note

Sevgili Trekearth dostları,
Son gezimde yolum Yeşil Adadan geçti ve çok şaşırdım. Bir iki satırla da olsa size ondan söz etmek istiyorum. 1900’lerin başında kayıkla gidilir gelinirmiş adaya daha sonra dolgu yapılarak Eğirdir’e bağlanmış ve yarım adaya dönüşmüş. Eski ismi Nis ve Rumların yaşadığı bir semtmiş . Mübadele (1923) ile adadan ayrılmışlar. Şimdi onlardan kalma Aya Stefanos Kilisesini görebilirsiniz.
Dar sokakları, ahşap evleri, pansiyonları, balık lokantaları, balıkçı barınağı ve dünya tatlısı insanları ile mutlaka görülmesi gereken çok güzel ve keyifli bir yurt köşesi. Fotoğraf içinde çok iyi olanaklar sunuyor…
Saygılarımla,
Kemal Mert
--------------------------------------------
Dear Trek Friends,
On my last trip, I used the way of Çay-Eğirdir. On this way, I saw The Karamık Marsh, The Karakuş Mountains, The Yeşil Island, The Mount Gelinçik and the west coasts of Lake Eğirdir, end etc.
I think, this way is one of the best ways of Anatolia. If you love nature and if you are a photographer, you should see these places when you have a freetime. In a few days, I’ll share my photographs that I take on my trip with you.
With Love
Kemal Mert

GENİŞ BİLGİ

Photo Information
Viewed: 3728
Points: 42
Discussions
  • None
Additional Photos by Mehmet Kemal Mert (KemaLMerT) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 841 W: 50 N: 879] (12048)
View More Pictures
explore TREKEARTH