Zdjêcia

Photographer's Note

Sevgili Trekearth dostları
Fotoğraftaki Karacaören baraj gölü Isparta’nın Sütçüler ilçesi sınırları içinde. Sütçüler ismi size yabancı gelmedi ama çıkaramadıysanız ben size iki alıntıyla anımsatıyım.

“Orhan Pamuk'un tüm kitaplarının imha edilmesi talimatını veren Isparta'nın Sütçüler Kaymakamı Mustafa Altınpınar, hükümet üyelerinden yazar ve yayıncı örgütlerine kadar herkesten büyük tepki görüyor.” Radikal

Devletin kaymakamı. Isparta'nın Sütçüler ilçesinde devleti temsil ediyor. Ve altında bakla gibi imzasıyla kütüphane ve kitaplıklara şu emri veriyor:
"Son günlerde kamuoyunda tartışılan ve yazar olduğu iddia edilen Orhan Pamuk adlı yazar, yurtdışında verdiği beyanatlarda, onurunu her şeyin üstünde tutan Türk milletini rencide edici asılsız iftiralarda bulunmaktadır. Bu azınlık ırkçısının asılsız iftiralarına karşı Türk milletinin elbette meşru müdafaa hakkı vardır. Bu itibarla, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız kütüphanelerini ve kitaplıklarını tarayacak ve adı geçen şahsa ait kitaplar ayıklanarak imha edilecektir. Konunun hassasiyetle takibini rica ederim." Hasan Cemal / Milliyet/ 31.3.2005

Göller bölgesinin bu dağlık ve ormanlık ilçesinin yeni kaymakamı Hasan Balcı. Umarız yeni kaymakam ve diğer görevliler ilçelerinin sosyal, kültüler ve ekonomik gelişimi için çalışır ilçelerini geliştirir ve güzel anılmasını sağlarlar.

Sevgili dostlar o günler Sütçülerde geride kaldı. Bu güzel ilçemize ilk fırsata gitmenizi tavsiye ederim. Gölleri, dağları, şirin ilçe merkezi, kanyonları, dağ köyleri,anıt ağaçları, yaylaları ve geleneksel yaşamı ile görülmeye değer bir yurt köşesi.
Birde kuru fasulyesi çok meşhur…..

Saygılarımla,
Kemal Mert
Karacaören Lake

hay_kes, ALIRIZA, cuneyt-sb, rigoletto, saylan-cb, enedimd, HaBeMa, levocan oznaczy³ to zdjêcie jeko u¿yteczne

Photo Information
Viewed: 2852
Points: 34
Discussions
Additional Photos by Mehmet Kemal Mert (KemaLMerT) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 841 W: 50 N: 879] (12048)
View More Pictures
explore TREKEARTH